MUISTIJOOGA-OHJAAJAT

Alla lista Muistijooga-ohjaajakoulutuksen suorittaneista joogaohjaajista paikkakunnittain. Voit tiedustella paikkakuntasi tunti- ja kurssitarjonnasta suoraan heiltä tai olla yhteydessä Antti Sipiseen muistijooga.fi/ota-yhteytta 

Muistijooga: Muistijoogan tarkoituksena on pitää hyvää huolta muistista ja kokonaisterveydestä sekä ennaltaehkäistä muistihäiriöitä. Muistijoogatunneilla tehdään muistiharjoituksia Memomat-matolla sekä Muistijoogaan liittyviä joogaliikkeitä sekä rentoutus- ja meditaatioharjoituksia.

Espoo:

Emilia Lindroos, emilia.lindroos@creante.fi, 040-5026501

Forssa:

Nina Pajanti-Raudus, nipara@luukku.com, 040-8358169

Heinola:

Riitta Knaappila, rknaappila@gmail.com, 050-4119530

Helsinki:

Anitta Pentinmikko, anitta.pentinmikko@pentinmikko.fi, 040-7507325

Bengt Holmström, bengt.holmstrom@pp.inet.fi, 041-5283104

Eira Parppei, joogaa.e@gmail.com, 0400-773 933

Karin Sillanderkarin.sillander@welho.com, 050-3503807

Oili Ruokamo, info@keminjoogastudio.fi, 040-5965031, keminjoogastudio.fi

Outi Ronkainen, ronkainen.outi@gmail.com, 040-7667966

Sofia Halme, sofia.halme@alzhki.fi, 044-7653999

Timo Junttila, timo@timojunttila.fi, 040-5446523

Hämeenlinna:

Anne Aartolahti, eraella.ella@gmail.com, 040-5946308

Joensuu:

Maria Hyvönen, hyvonenmariahyvonen@gmail.com, 040-7257290

Kajaani:

Sirpa Heikkinen, sikheikk@gmail.com, 044-3364775

Karkkila:

Tanja Varalahti, tanja.varalahti@gmail.com, 050-5114450

Kirkkonummi:

Birgitta Nordman, gitta.nordman@outlook.com, 040-7410981

Kolari:

Merja Hakala, hakala.merjaliisa@gmail.com, 044-9703888

Kouvola:

Sirpa Viikki, almaliini69@gmail.com, 0400-979458

Kuopio:

Hanna-Reetta Metsänheimo, hanna-reetta.metsanheimo@kuopio.fi, puh.044-7184745

Merja Lilja, peurankello0@gmail.com, 050-5173906

Riitta Nikutjeff, riittanikutjeff@gmail.com, 044-3633438

Kurikka: 

Aila Kuivamäki, ailahaanpaa@gmail.com, 050-5954356

Kuusamo: 

Kirsti Virkkula, kirstivir@gmail.com, 040-7343596

Lappeenranta: 

Eija Juvakka, eija.juvakka@gmail.com, 040-5278943

Liisa Flykt, joogaliisa@hotmail.com, 0400-514624

Lempäälä: 

Päivi Francke, paivi.francke@gmail.com, 050-5475997

Lohja: 

Tuija Aaltonen, tuija.c.aaltonen@gmail.com

Marttila: 

Tarja Martti, tarja.martti@outlook.com, 040-4553597

Paimio: 

Terttu Tenhunen, t.m.t@elisanet.fi, 050-5630847

Pori: 

Mirja Lamberg, mirja.lamberg@hyvinvointicenter.fi, 044-2563494, www. hyvinvointicenter.fi

Raisio: 

Irmeli Arvola, irmeli.arvola@raisio.fi, 04040-7693108

Jaana Heino-Ellilä, jaana.heiell@gmail.com, 040-5951601

Piia Ihander, piia.ihander@gmail.com, 050-3636977

Salo: 

Mari Metso, mari@astanga.fi, 0503496974

Piri Junnikkala, piri.junnikkala@outlook.com, 050-4867 838

Seinäjoki: 

Maila Ahopelto, maila.ahopelto@gmail.com, 040-5309156

Sinikka Ala-Kauhaluoma, sinikka.Ala-Kauhalauoma@netikka.fi, 050-4016995

Tampere: 

Merja Lindström, merjah.lindstrom@gmail.com, 050-4867 838

Minna Kronberg, minna.kronberg@kolumbus.fi, 040-5945188

Minna Vuorenmaa, minna.vuorenmaa@live.com, 040-7400837

Taina Isotalo, t-isotalo@kolumbus.fi, 040-5945188

Turku: 

Ann-Mari Backman, ambackman62@gmail.com, 050-5566420

Piri Junnikkala, piri.junnikkala@outlook.com, 040-5633963

Thua Aalto, thua.aalto@gmail.com, 050-5277976

Tuusula: 

Maija Keinänen, maija.keinanen@pp1.inet.fi, 040-7060504

Uusikupunki: 

Saila Koivisto, koivisto.saila@gmail.com, 050-3231257

Vantaa: 

Marja-Liisa Mankinenmarjaliisamankinen@outlook.com, 040-0913876

 

Hyviä Muistijoogatreenejä!