MUISTIJOOGA-OHJAAJAT

Alla lista Muistijooga-ohjaajakoulutuksen suorittaneista joogaohjaajista paikkakunnittain. Voit tiedustella paikkakuntasi tunti- ja kurssitarjonnasta suoraan heiltä tai olla yhteydessä Antti Sipiseen muistijooga.fi/ota-yhteytta 

Muistijooga: Muistijoogan tarkoituksena on pitää hyvää huolta muistista ja kokonaisterveydestä sekä ennaltaehkäistä muistihäiriöitä. Muistijoogatunneilla tehdään muistiharjoituksia Memomat-matolla sekä Muistijoogaan liittyviä joogaliikkeitä sekä rentoutus- ja meditaatioharjoituksia.

Heinola:

Riitta Knaappila, rknaappila@gmail.com, 0504119530

Helsinki:

Anitta Pentinmikko, anitta.pentinmikko@pentinmikko.fi, 0407507325

Sofia Halme, sofia.halme@alzhki.fi, 0447653999

Hämeenlinna:

Anne Aartolahti, eraella.ella@gmail.com, 0405946308

Kemi:

Oili Ruokamo, info@keminjoogastudio.fi, 040-5965031, keminjoogastudio.fi

Kirkkonummi:

Birgitta Nordman, gitta.nordman@outlook.com, 040-7410981

Kuopio:

Hanna-Reetta Metsänheimo, hanna-reetta.metsanheimo@kuopio.fi, puh.0447184745

Merja Lilja, peurankello0@gmail.com, 0505173906

Riitta Nikutjeff, riittanikutjeff@gmail.com, 0443633438

Kurikka: 

Aila Kuivamäki, ailahaanpaa@gmail.com, 0505954356

Lappeenranta: 

Eija Juvakka, eija.juvakka@gmail.com, 0405278943

Liisa Flykt, joogaliisa@hotmail.com, 0400514624

Pori: 

Mirja Lamberg, mirja.lamberg@hyvinvointicenter.fi, 0442563494, www. hyvinvointicenter.fi

Salo: 

Mari Metso, mari@astanga.fi, 0503496974

Piri Junnikkala, piri.junnikkala@outlook.com, 050-4867 838

Seinäjoki: 

Maila Ahopelto, maila.ahopelto@gmail.com, 0405309156

Sinikka Ala-Kauhaluoma, sinikka.Ala-Kauhalauoma@netikka.fi, 0504016995

Turku: 

Piri Junnikkala, piri.junnikkala@outlook.com, 050-4867 838

Tuusula: 

Maija Keinänen, maija.keinanen@pp1.inet.fi, 0407060504

Uusikupunki: 

Saila Koivisto, koivisto.saila@gmail.com, 0503231257

 

Hyviä Muistijoogatreenejä!